کفپوش در بتن ریزی سوله و انواع آن:

در این مقاله می خواهیم در مورد بتن ریزی سوله و کفپوشی که مناسب آن است اطلاعاتی ارائه دهیم. همان طور که می دانید سوله های مختلف و همچنین انبار ها برای نگهداری و حمل و نقل مواد مختلفی استفاده می شوند. به همین دلیل کف این سوله ها باید به گونه ای باشند که بتوانند بار زیاد ناشی از این مواد را تحمل کند. همچنین ماشین ها در داخل این سوله و انبار ها رفت و آمد می ‌کنند که ممکن است به کف سازه مورد نظر آسیب ‌هایی برساند. به همین دلیل باید از متریالی استفاده شود که بتواند در برابر این فشار های سنگین مقاومت بالایی داشته باشد که پیشنهاد ما به شما بتن ریزی سوله می باشد. البته برای بتن ریزی کفپوش های مختلفی استفاده می شود که در ادامه آن ها را به صورت مختصر بررسی خواهیم نمود. ولی باید بدانید برای اجرای خدمات بتن ریزی سوله بهترین نوع کفپوش که می توان انتخاب کرد کفپوش اپوکسی می باشد. برای انجام بتن ریزی سوله و یا محوطه های دیگر به طور کلی مراحل ثابتی وجود دارد ولی مراحلی نیز برحسب نوع بتن و نوع کفپوش به مراحل اضافه خواهد شد. برای این که عملیات بتن ریزی اصولی انجام شود ابتدا باید سطح مورد نظر کاملاً صاف شده و عاری از هر گونه سنگریزه و یا سنگ های درشت و حتی نخاله باشد.  

در صورتی که کف مورد نظر چنین شرایط مناسبی نداشته باشد باید آن را به وسیله بتن مگر و یا بتن با عیار پایین صاف کرد. البته قبل از ریختن بتن مگر سطح زیرین باید کاملا توسط آب خیس شود. پس از این مرحله نوبت به مرحله آرماتور بندی به وسیله میلگرد ها خواهد رسید که باید از میلگرد های کاملاً محکم و بدون هیچ گونه مشکلی استفاده شود و پس از آن نیز این میلگرد ها به وسیله قالب بندی هایی محافظت شده و پس از قالب بندی نیز سطح مورد نظر خیس شده و بتن ریزی سوله انجام خواهد شد، که البته نوع این بتن تعیین کننده کفپوش مورد نظر می باشد.

کفپوش مناسب در بتن ریزی سوله:

یکی از بتن هایی که برای کارخانه های صنعتی که دارای بار ها و مواد بسیار سنگین هستند استفاده می شود بتن سخت رنگی می باشد. کارخانه هایی که از این کفپوش برای کف سازه های خود استفاده می کنند دارای قطعات و دستگاه های بسیار سنگین هستند و باید نوع بتنی استفاده شود که بتواند اینگونه دستگاه‌ ها را تحمل کرده و در برابر آن ها مقاومت داشته باشد که از آن ها می ‌توان به سوله های لوازم خانگی، کارخانه و سوله های مواد دخانیات و مواد خوراکی مانند قند و نمک و شکر، کارخانه ها و سالن های تراشکاری، کارخانه و یا سوله های نگهداری لوازم خانگی و دارویی از مواردی هستند که از بتن سخت رنگی استفاده خواهد کرد. برای اطلاع از انواع کفپوش اپوکسی به سایت مراجعه کنید.  

نوع دیگری از بتن ها به نام کفپوش اپوکسی شناخته می‌ شوند که از آن ها در سوله های مختلفی استفاده خواهد شد. مثلاً سوله ها و یا کارخانه های تولید و نگهداری مواد بهداشتی و آرایشی، سوله های تولید و نگهداری شیشه و بلور، انجام عمل بتن ریزی در بیمارستان ها و اتاق عمل و به طور کلی محیط هایی که بهداشت در آن ها بسیار مهم بوده و باید بتنی استفاده شود که تقریباً خاصیت آنتی باکتریال داشته باشد. نوع دیگری از بتن ریزی سوله ، کفپوش پلی یورتان می باشد و برای محیط هایی استفاده می شود که قابلیت مقاومت در برابر تغییرات شدید دمایی را داشته باشند که از آن ها می ‌توان به سردخانه ها، کارخانه ها و همچنین انبار های مواد غذایی اشاره نمود. البته کارخانه هایی نیز که به تولید مواد غذایی مختلف می ‌پردازند و ماده ای به نام اسید لاکتیک استفاده می کنند و همچنین محیط هایی که فاقد سقف هستند باید از کفپوش های پلی یورتان استفاده کنند تا از گزند سرما و گرما در امان بمانند.

شركت پارس الیس 

آدرس: تهران، نارمک، میدان نبوت، خیابان جانبازان غربی، ساختمان 89

تلفکس: 02177130486 و  02177130488

                 02177274887 و 09123963060

ایمیل:  info@parselis.com / ceo@parselis.com

          pars.elisco@gmail.com

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 1068
نمایش همه
علاقه مندی ها ()